05 czerwca 2012

Ivo Vuco - Synonim zła - INFO


INFO NA TEMAT PREMIERY KSIĄŻKI "SYNONIM ZŁA"
Ivo Vuco to młody polski pisarz serbskiego pochodzenia. Pomimo że w Polsce nie jest jeszcze znany, gdyż do tej pory publikował swoje cięte i kontrowersyjne artykuły w gazecie w Nowym Jorku, to jednak już niedługo będzie można o nim usłyszeć. A to za sprawą jego powieści "Synonim zła", która ukaże się w przedsprzedaży na targach w Krakowie - 25 - 28.10.2012.


"Synonim zła" to opowieść o zwykłym człowieku, który podąża śladem swojego przeznaczenia. Spotyka na swojej drodze wiele osób, w których życiu odegra wielką rolę i stanie sie kimś niezwykłym. Jest to też opowieść o mężczyźnie, który ma za sobą okrutną przeszłość, a przed sobą beznadziejną przyszłość. Ten emigrant, złodziej, bohater, morderca i skazany na śmierć człowiek, u progu swego młodego życia stanie się pisarzem, by opowiedzieć swoją historię. Opowieść opartą na wspomnieniach w celi śmierci, o stracie, miłości, marzeniach i pogodzeniu się z losem.
Kim jest człowiek, który dotychczas znał tylko świat emigracji, szybkich samochodów, pięknych kobiet, niebezpiecznej broni oraz brudnych pieniędzy, i dlaczego feralny dzień 11 września zaprowadził go ciemnymi korytarzami do komory wprost w ramiona śmierci...

Mam nadzieje, że narobiłam Wam 'smaka' na tę powieść :)
Ja osobiście jestem bardzo ciekawa cóż to za powieść. Luźnym skojarzeniem jakie przychodzi mi do głowy jest cykl filmów dokumentalnych "Podróż do piekła" emitowanych na Discovery.

Byłabym wdzięczna, gdybyście pomogli pisarzowi w promocji w rodzimym kraju. Możecie umieszczać tę notkę na swoich blogach, lub też klikać na fb "LUBIĘ TO" albo co tylko wymyślicie. :)