12 marca 2012

Kenneth B. Andersen - Śmierć w pigułce


"Piekielna rewolucja, czyli o tym, że w piekle zaczyna się wojna.”


Filip Engell ma chyba monopol na umieranie. Ostatnio, kiedy Mortimer ściągnął go do piekieł, okazało się, że ktoś skradł szalenie ważne narzędzie pracy Pana życia i śmierci, i nikt inny, jak tylko Filip mógł je odzyskać. Jednak tym razem sprawa wygląda zupełnie inaczej. Bohater trafia do piekła na własne życzenie, a raczej z poczucia obowiązku, wobec swojego kolegi Sorena, który trafił tam z jego winy. A może jednak ten splot wydarzeń nie był dziełem przypadku? Czy ktoś znowu dybie na Filipa?

„Śmierć w pigułce” to kolejna część przygód diabelskiego aniołka. Tym razem wyrusza on w podróż po Piekle, Edenie i Hadesie w poszukiwaniu Sorena, który niechcący łyknął tytułową pigułkę śmierci i się zagubił. Odkrywa też, iż od jego ostatniej wizyty wiele się zmieniło w Piekle. Lucyfer odebrał diabłom nieśmiertelność, a decyzja ta okazała się brzemienna w skutkach. Wielu z nich się zbuntowało i wybrało życie poza piekielnymi murami. Czy nadchodzi rewolucja? Co stało się z Azielem? Gdzie podział się Soren? Ostatecznie, co stanie się z Filipem? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w najnowszej książce Andersena.

Jak zwykle, zostałam oczarowana światem przedstawionym przez autora. Książka trzyma poziom swoich poprzedniczek, a dodatkowo wnosi wiele świeżości i nowych miejsc czy postaci. Powieść zdecydowanie ewoluowała na poziomie dowcipu. Raz za razem, pewne zdarzenia lub też zdania sprawiały, iż na mej twarzy pojawiał się uśmiech. Pod tym względem „Pigułka śmierci” góruje nad poprzednimi tomami cyklu „Wielka wojna diabłów”. Niesamowite zakończenie tej pozycji, daje świetny wstęp do ostatniej książki pod tytułem „Zły anioł”. Wydawnictwo Jaguar, włożyło naprawdę dużo pracy w wydanie wszystkich książek z tej sagi. Nie zauważyłam żadnych błędów a okładka jak zwykle ma odpowiedni klimat i cieszy oko. Pozostaje mi tylko czekać na część ostatnią a Was zachęcić serdecznie byście sięgnęli do tej powieści.

Moja ocena: 5/6

Autor: Kenneth B. Andersen
Tytuł: „Pigułka śmierci”
Cykl: „Wielka wojna diabłów” tom 3
Wydawnictwo: Jaguar 2011


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki serdecznie dziękuję portalowi KOSTNICA.

4 komentarze:

 1. Jeszcze nie miałam przyjemności poznać bliżej prozy tego pana:) Muszę to nadrobić, bo zapowiada się ciekawie:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Za ic nie mogę przekonać się do tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 3. Seria dość interesująca, chociaż mam za sobą tylko pierwszy tom, to z niecierpliwością czekam na moment kiedy będę mogła poznać kolejne :)

  OdpowiedzUsuń