19 czerwca 2012

Conor Kostick - Epic

Trylogia „Kroniki Awatarów” to cykl powieści, którym zadebiutował Conor Kostick. Człowiek ten jest pomysłodawcą pierwszej na świecie gry fabularnej rozgrywanej „na żywo”. Można się więc domyślić, że gry komputerowe są jego konikiem. I właśnie o pewnej specyficznej formie rozgrywki komputerowej mówi pierwsza powieść wchodząca w skład „Kronik Awatarów”, czyli „Epic”.
Dawny świat nie istnieje. W wyniku katastrofalnych dla Ziemi konfliktów zbrojnych, ludzkość musiała przenieść się na Nową Ziemię. Z racji pamięci o wydarzeniach, które zmusiły ludzi do opuszczenie starego świata na nowej planecie zakazane jest stosowanie wszelkich form przemocy. Wszystkie konflikty rozstrzygane są w specjalnie wykreowanej rzeczywistości zwanej Epic. Jednak Epic jest też miejscem decydującym o losach ludzi. Jeśli jesteś dobrym graczem, czeka cię dostatnie życie, jeśli nie? Cóż, twój los wydaje się przesądzony.


CZYTAJ DALEJ... WWW.NASZERECENZJE.WORDPRESS.COM

3 komentarze:

  1. Widzę, że książkę oeniłyśmy dość podobnie. Też dałam autorowi drugą szansę - "Saga" czeka na półce.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam tą książkę na półce ale nawet Jej do reki nie wzięłam :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Tematycznie powyższa książka wcale mnie nie ciekawi, więc tym razem dam sobie z nią spokój. Może inna proponowana przez ciebie pozycja bardziej trafi w moje czytelnicze gusta.

    OdpowiedzUsuń