15 listopada 2012

Jo Nesbø - Pentagram


Mój pierwszy kontakt z pisarzem Jo Nesbø, nie był udany. Choć wielu czytelników zachwyca się jego kryminałami, to na mnie jego twórczość nie zrobiła wrażenia. Mogłabym wręcz rzec, że książka „Trzeci klucz” wynudziła mnie okrutnie. Jednak, kolejna powieść „Pentagram” zmusiła mnie do zmiany zdania o tym pisarzu, choć nie miała to być zmiana diametralna. „Pentagram” to kolejna książka opowiadająca o losach skandynawskiego policjanta Harrego Hole’a. Jest to chyba jedna z niewielu książek kryminalnych, w których główny bohater jest po trosze anty-bohaterem. Rzadko się zdarza by zapałać tak dużą antypatią do postaci, wokół której snuje się fabuła powieści.

CZYTAJ DALEJ...

4 komentarze:

 1. Czytałem jakąś jego książkę, ale nie powiem, żeby przypadła mi do gustu. Znam osoby, które się w tym zaczytują, ale ja, po tych wszystkich pochlebstwach, nie byłem zachwycony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele czytelników chwali sobie twórczość Jo Nesbø, ale ja jakoś ciągle wzbraniam się przed tym autorem, choć nie wiem dlaczego. Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć.Mimo wszytko chciałbym z czystej ciekawości przeczytać jakąś książke tego pisarza, więc jak nadarzy się tylko okazja, to chętnie z niej skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jo Nesbo pisze naprawde dobre kryminaly :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń